CMT Chojnice Sp. z o. o.
ul. Zakładowa 6
89-600 Chojnice
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
KRS 0000114022
Kapitał zakładowy 4023000.-PLN
NIP 555-18-68-731
 
Media o nas
Spedycja, transport, logistyka - 9/2002CMT - synonim jakości i trwałości

Spedycja, Transport, Logistyka 9/2002

CMT Chojnice jest jedną z pierwszych polskich prywatnych firm, która z bardzo dobrym wynikiem zaistniała na rynku producentów sprzętu od 1991 roku. Rozwinęło się z kilkuosobowej grupy do załogi liczącej ponad stu pracowników.

Naczepa skrzyniowa produkcji CMT <br />z żurawiem przejezdnym usprawnia <br />załadunek i rozładunek np. <br />materiałów budowlanych na paletach
Naczepa skrzyniowa produkcji CMT
z żurawiem przejezdnym usprawnia
załadunek i rozładunek np.
materiałów budowlanych na paletach
W początkowych latach działalności CMT zajmowano się przede wszystkim konstruowaniem i budową urządzeń transportowych dla przemysłu spożywczego. Do tej pory CMT ma na swoim koncie wykonanie licznych linii technologicznych, np. systemy przenośników kubełkowych, taśmowych czy ślimakowych wykorzystanych w przemyśle cukrowniczym lub przetwórniach owoców. Stopniowo zaczęto produkować różnego rodzaju sprzęt dla coraz liczniejszych firm transportowych.Naczepa plandekowa <br />CMT NSP-24 typu SEMI
Naczepa plandekowa
CMT NSP-24 typu SEMI
CMT z Chojnic znane jest głównie z doskonałych naczep plandekowych oraz naczep wywrotek. Jednak nie nastawia się, tak jak inni wykonawcy, na produkcję "spod matrycy" i jest w stanie tworzyć bardzo dużo rodzajów sprzętu specjalistycznego, W CMT produkty wytwarzane są z najlepszych, przetestowanych praktycznie podzespołów i elementów.

Firma szczyci się, że jako pierwsza w kraju odważyia się stworzyć m.in. naczepę plandekową z dwustronnym wywrotem przeznaczoną do przewozu trocin; naczepę plandckową dwupoziomową, aluminiową naczepę z trójstronnym wywrotem, Z CMT można otrzymać praktycznie niezniszczalny sprzęt, wykonany ze szwedzkiej stali, która jest utwardzana metodą zgniotu. Taki pancerny sprzęt idealne nadaje się do pracy w kamieniołomach, do transportu głazów, gruzu itp, W CMT można zamówić np. supermocną naczepę- wywrotkę tylnozsypową z ramą zbudowaną ze stali Domex i muldą ze stali Domex Wear.

Naczepa NSP24 zasłonowa
Naczepa NSP24 zasłonowa
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku dotyczącym skrócenia czasu załadunku i wyładunku towarów oraz transportu, CMT wyprodukowało i zaprezentowało znany od lat na rynkach zachodnich system żurawi przejezdnych (tzw. rolkowych). W celu sprostania tym wymaganiom wykonano specjalistyczną naczepę współpracującą z oferowanym żurawiem przejezdnym. Naczepa powstała głównie do załadunku, transportu oraz rozładunku ceramiki budowlanej na paletach.

Naczepa NSP24 zasłonowa
Naczepa NSP24 zasłonowa
Dla przewoźnika, któremu zależy na bardzo szybkim rozładunku (bez podnoszenia muldy) takich towarów, jak: śmieci, odpady, zrębki, złom, palety, idealna jest naczepa z ruchomą podłogą. Czas rozładunku naczepy z ruchomą podłogą HFS o kubaturze 90 m sześć, wynosi ok. 7 minut. Naczepę taką wystawiono na targach ekologicznych POLEKO w Poznaniu.

W Chojnicach z reguły nic ma tzw. produkcji na plac, każda naczepa powstaje bowiem według szczegółowego zamówienia.

Naczepa wywrotka produkcji CMT<br /> z aluminiową muldą <br />o wywrocie tylnozsypowym
Naczepa wywrotka produkcji CMT
z aluminiową muldą
o wywrocie tylnozsypowym
Dzięki temu użytkownik może decydować o tak istotnych sprawach, jak: wymiary, kolor, wyposażenie, podzespoły, opcje dodatkowe. Wielu wymagających klientów otrzymuje naczepy na specjalne zamówienie. Największą dumą CMT są jednak naczepy-wywrotki. Mogą mieć one objętość od 25 do 90 m sześć. W zależności od rodzaju zamontowanej muldy (aluminiowa, stalowa lub z superwytrzymatej stali szwedzkiej), służą one do przewozu prawie każdego ładunku masowego: węgla, zboża, kruszyw, piasku, mas bitumicznych, trocin, pasz, odpadów mięsno-kostnych, soli kamiennej itd.

Kontener wymienny C745
Kontener wymienny C745
Należy tu przyznać, że naczepy-wywrotki są od kilku lat produktem sztandarowym i wizytówką chojnickiego producenta. Produkty, które on oferuje, posiadają homologacje ministra transportu i gospodarki morskiej, a stosowanie podzespołów czołowych producentów światowych stawie te wyroby na wysokiej pozycji.

 

English version Wersja polska
O firmie
Punkty serwisowe
Filmy
      Media o nas
Kontakt
Nasza Oferta
Usługi
Produkty od zaraz
Naczepy
SEMI
JUMBO z plandeką
JUMBO platforma
MEGA
Specjalistyczne
Wywrotki aluminiowe
Wywrotki stalowe halvpipe
Wywrotka szczelna
Naczepa pasówka
Naczepa stalowa do złomu
Zabudowy
Skrzyniowe
Wywrotki tylnozsypowe
Wywrotki trójstronne
Zestawy
Przyczepy
Tandem
Triadem
Na obrotnicy
Wywrotki
Licznik odwiedzin:

(od stycznia 2007 r.)
O firmie   Punkty serwisowe   Filmy   Media o nas   Kontakt   Nasza Oferta   Usługi   Produkty od zaraz   R-net Strony Internetowe