CMT Chojnice Sp. z o. o.
ul. Zakładowa 6
89-600 Chojnice
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
KRS 0000114022
Kapitał zakładowy 4023000.-PLN
NIP 555-18-68-731
 
Media o nas
Manufacturing Journal magazine

Założona w 1991 roku firma CMT jest jednym z wiodących producentów naczep plandekowych, naczep wywrotek, przyczep, zabudów na podwoziach samochodów ciężarowych, a także sprzętu specjalistycznego, plandek, czy napisów reklamowych. Dzięki determinacji, pasji oraz chęci dostosowania się do potrzeb klientów, produkty firmy cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także na innych rynkach europejskich.

Skromne początki.

Firma została założona w październiku 1991 roku jako spółka cywilna pod nazwą „Chojnickie Maszyny Transportowe” Faryna, Klunder, Mięsikowski, licząc tylko trzech pracowników oprócz trójki właścicieli. W początkowym okresie działalności profil firmy skupiał się na produkcji urządzeń dla przemysłu spożywczego, ale niedługo potem zapadła decyzja o zmianie kierunku i rozpoczęto produkcję rozwiązań transportowych. W listopadzie 1994 roku właściciele spółki wykupili tereny wraz z budynkami w Chojnicach, a kiedy produkcja przerosła możliwości przerobowe, podjęto decyzję o dodatkowym wydzierżawieniu pomieszczeń w Brusach. Rosnąca liczba produktów przeznaczonych na rynek krajowy, jak również powszechnie uznanie, jakimi sie cieszyły, miały wpływ na decyzję o rozpoczęciu produkcji przeznaczonej na eksport. Ten moment może być uznany za krok milowy w historii przedsiębiorstwa, a także dodatkowym bodźcem do dalszego rozwoju. Dobrze prosperujący biznes zaowocował również wzrostem liczby zatrudnionych pracowników. Sporym ułatwieniem pracy konstruktorów okazał się wdrożony do systemu projektowania program ProEngineer – jeden z najlepszych programów komputerowych na świecie, które stworzone są do modelowania trójwymiarowego. Oprócz tego, systematycznie powiększano park maszynowy, wprowadzając do użytku, m.in. nowoczesną komorę lakierniczą czy wycinarkę plazmową sterowaną numerycznie. W roku 2002 spółkę wniesiono aportem rzeczowym do „CMT” Chojnice Sp. z o.o. Dwa lata później do użytku oddano nową halę produkcyjną, na której dokonywany jest montaż końcowy. Kolejnym ważnym rokiem był 2005, gdy firma otrzymała Certyfikat Jakości ISO 9001:2000, który obiektywnie potwierdza wysoką jakość świadczonych przez firmę usług. Jak można zauważyć, historia CMT to pasmo sukcesów. Firma będąca niegdyś małym zakładem z garstką pracowników, zatrudnia obecnie 130 ludzi, a jej kapitał zakładowy wynosi 4023000 PLN. Doświadczenie zdobyte w ciągu 18 lat działalności umożliwiło oferowanie klientom produktów o wysokiej jakości i realizowanie indywidualnych, nawet najbardziej wymagających zamówień. Przyczepy, naczepy, zabudowy i wiele innych...

Przez wszystkie lata działalności CMT starała się sukcesywnie poszerzać spektrum produktów. Dziś firma może się pochwalić ich szeroką gamą, począwszy od rożnego rodzaju naczep i przyczep, przez wszelkiego typu zabudowy, skończywszy na przenośnikach i podnośnikach. Naczepy firmy CMT mogą występować jako naczepy plandekowe, skrzyniowe, burtowe, platformowe, z ruchomą podłogą i kontenerowe. W ofercie firmy można także znaleźć naczepy i przyczepy samowyładowcze z wywrotem tylnozsypowym lub bocznym oraz różnego rodzaju zabudowy na podwoziach samochodów ciężarowych różnych marek. Dostępne są zabudowy plandekowe, skrzyniowe, kontenerowe, a także samowyładowcze tylnozsypowe i trójstronne. Pojazdy samowyładowcze wyposażone są w skrzynie stalowe lub aluminiowe o przekroju prostokątnym lub nowoczesnym rynnowym i wykorzystywane do przewozu kruszywa, żwiru i masy bitumicznej. Najbardziej popularnymi produktami w kategorii naczep są naczepy wywrotki oraz niskopodwoziowe naczepy CMT NSP-24 ze wzmocnioną konstrukcją, która jest przystosowana do przewozu maszyn budowlanych, takich jak koparki, ładowarki, walce, rozściełacze asfaltu.

Kontrola jakości

Już w początkowej fazie działalności CMT pragnęła zapewnić wysoką jakość swoich produktów, w szczególności pod względem estetyki, parametrów eksploatacyjnych i wytrzymałości. Otrzymany Certyfikat Jakości ISO 9001:2000potwierdza wysoką jakość świadczonychprzez firmę usług w zakresie projektowania, produkcji, serwisu i sprzedaży środków transportowych. Trójwymiarowe modele produktów tworzone są przez wykwalifikowany personel działu konstrukcyjno-technologicznego. Pozwala to na wyeliminowanie błędów oraz kolizji elementów konstrukcji. Ponadto, CMT przeprowadza analizy wytrzymałościowe, wykorzystując metodę elementów skończonych (MES), co pozwala na zoptymalizowanie konstrukcji, a co za tym idzie, zmniejszanie masy własnej projektowanych pojazdów. Wszystkie produkty powstają w nowoczesnej hali produkcyjnej, a następnie przechodzą proces śrutowania i trafiają do lakierni, gdzie nanoszone są powłoki ochronne. Firma kładzie nacisk na kontrolę jakości swoich produktów, dlatego też po zakończeniu ostatecznego montażu podzespołów oraz wszystkich przewidzianych instalacji, każdy produkt przechodzi proces odbioru przez dział kontroli jakości. Daje to gwarancję braku wad i zgodności z zamówieniem. Jeśli chodzi o same podzespoły używane przez CMT do produkcji,należą one do najlepszych światowych firm.

Każdy produkt to nowość!

Ponieważ przedsiębiorstwo przyjmuje postawę zorientowaną na klienta, jej głównym celem jest, w miarę możliwości, spełnianie wszystkich życzeń i oczekiwań klientów, poprzez dostarczanie produktów, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. CMT realizuje zamówienia indywidualne, co sprawia, że każdy pojazd jest jedyny w swoim rodzaju. Doskonałym odzwierciedleniem elastyczności firmy, jak również możliwości przyjęcia każdego zamówienia, jest oferowana na rynek szwedzki naczepa- wywrotka do przewozu masy bitumicznej. Skrzynia tej wywrotki jest izolowana, by zminimalizować straty ciepła w czasie przewozu gorącej masy. Dzięki możliwości zmiany nacisku na wózek jezdny naczepy poprzez zmianę odległości pomiędzy czopem a zespołem osi produkt ten doskonale wpasowuje się w potrzeby i przepisy szwedzkiego rynku. Układ hydrauliczny obsługuje otwieranie tylnej burty, przesuwany wózek jezdny naczepy oraz otwieranie i zamykanie dachu wykonanego z opończy naciągniętej na stalowym stelażu. Firma dokłada także wszelkich starań, aby wyprzedzać oczekiwania swoich klientów, dlatego też jest otwarta na wszelkiego rodzaju sugestie dotyczące eksploatacji pojazdów, co ma wpływ na ciągłe ulepszanie wyrobów. Warto także podkreślić, że CMT została doceniona za granicą. Produkty firmy znajdują zastosowanie nie tylko na rynku krajowym – dotarły też do Danii, Szwecji czy Norwegii.


 

English version Wersja polska
O firmie
Punkty serwisowe
Filmy
      Media o nas
Kontakt
Nasza Oferta
Usługi
Produkty od zaraz
Naczepy
SEMI
JUMBO z plandeką
JUMBO platforma
MEGA
Specjalistyczne
Wywrotki aluminiowe
Wywrotki stalowe halvpipe
Wywrotka szczelna
Naczepa pasówka
Naczepa stalowa do złomu
Zabudowy
Skrzyniowe
Wywrotki tylnozsypowe
Wywrotki trójstronne
Zestawy
Przyczepy
Tandem
Triadem
Na obrotnicy
Wywrotki
Licznik odwiedzin:

(od stycznia 2007 r.)
O firmie   Punkty serwisowe   Filmy   Media o nas   Kontakt   Nasza Oferta   Usługi   Produkty od zaraz   R-net Strony Internetowe