CMT Chojnice Sp. z o. o.
ul. Zakładowa 6
89-600 Chojnice
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
KRS 0000114022
Kapitał zakładowy 4023000.-PLN
NIP 555-18-68-731
 
Media o nas
Transport 12/2010 ; Aluminiowa naczepa-wywrotka CMT

align="center">

wyniku analizy potrzeb klientów ich uwag i spostrzeżeń, w CMT Chojnice opracowano i rozpoczęto produkcję naczep-wywrotek z „rynnową” skrzynią aluminiową. Jest to nowość w tym segmencie rynku. Producent dążył do połączenia lekkiej budowy pojazdu (przeznaczonego do transportu ładunków sypkich nie oddziałujących silnie niszcząco na skrzynię, ale chętnie do niej przywierających) i jego trwałości.

Do produkcji aluminiowej skrzyni wykorzystano blachy ze stopu o dużej wytrzymałości zmęczeniowej i dobrej spawalności. Odpowiednie wyprofilowanie kształtu skrzyni zapewniło zmniejszenie przywierania ładunku do ścian wewnętrznych, a dodatkowo zredukowano obciążenia dynamiczne naczepy podczas załadunku ładowarkami o dużej pojemności „łyżki”. Rama naczepy została wykonana ze stali DOMEX co pozwoliło na zmniejszenie masy przy zachowaniu odpowiednich właściwości wytrzymałościowych. Podczas testów prowadzonych na utwardzonych drogach zamkniętych, naczepą z powodzeniem transportowano żwir o masie 32t! Objętość skrzyni umożliwia transport 28m3 ładunku. Naczepa jest wyposażona w podzespoły renomowanych producentów co gwarantuje bezproblemowe użytkowanie.

Najlżejsza wersja ma masę własną wynoszącą ok. 5200 kg. W tej konfiguracji ograniczono wyposażenie i obejmuje ono elementy wpływające na obniżenie masy m.in. tarcze kół ze stopów lekkich, osie z hamulcami tarczowymi oraz „zrzutowe” nogi podporowe. Naczepę można oczywiście wyposażyć w kosz z kołem zapasowym, układ podnoszenia osi, skrzynkę narzędziową czy zbiornik na wodę. Przewidziano także dodatkowe wzmocnienie dna skrzyni, co zapewni wydłużenie okresu eksploatacji naczepy. Wybierając elementy wyposażenia dodatkowego, należy się jednak liczyć ze wzrostem masy.

 


 

English version Wersja polska
O firmie
Punkty serwisowe
Filmy
      Media o nas
Kontakt
Nasza Oferta
Usługi
Produkty od zaraz
Naczepy
SEMI
JUMBO z plandeką
JUMBO platforma
MEGA
Specjalistyczne
Wywrotki aluminiowe
Wywrotki stalowe halvpipe
Wywrotka szczelna
Naczepa pasówka
Naczepa stalowa do złomu
Zabudowy
Skrzyniowe
Wywrotki tylnozsypowe
Wywrotki trójstronne
Zestawy
Przyczepy
Tandem
Triadem
Na obrotnicy
Wywrotki
Licznik odwiedzin:

(od stycznia 2007 r.)
O firmie   Punkty serwisowe   Filmy   Media o nas   Kontakt   Nasza Oferta   Usługi   Produkty od zaraz   R-net Strony Internetowe