CMT Chojnice Sp. z o. o.
ul. Zakładowa 6
89-600 Chojnice
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
KRS 0000114022
Kapitał zakładowy 4023000.-PLN
NIP 555-18-68-731
 
Media o nas
Truck 16.09.2011

 NACZEPY „SZYTE” NA MIARĘ

DWUDZIESTOLECIE FIRMY CMT CHOJNICE

Firma CMT Chojnice obchodzi w tym roku swoje dwudziestolecie. Jest dziś znanym w kraju i za granicą producentem naczep, przyczep i zabudów. Atutem zakładów jest elastyczność w zakresie projektowania wyrobów według indywidualnych zamówieñ klientów.

Skąd nazwa CMT? Prezes January Mięsikowski wspomina, że firma powstała 3 października 1991 roku. i, jako spółka cywilna, przez ponad 10 lat nosiła nazwę „Chojnickie Maszyny Transportowe” Faryna, Klunder, Mięsikowski (w 2002 r. wniesiono ją aportem rzeczowym do CMT Chojnice Sp. z o.o.). Skrót CMT pozostał do dziś, natomiast asortyment produkcji zmienił się przez lata diametralnie.

CMT cenione w kraju i za granicą

Dzisiaj firma CMT jest jednym z czołowych producentów naczep plandekowych, naczep

wywrotek, przyczep, zabudów wszelkiego typu na podwoziach samochodów ciężarowych

różnych marek, sprzętu specjalistycznego, plandek i napisów reklamowych. Produkty,

które oferuje posiadają homologację Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. CMT w swojej produkcji wykazuje dużą elastyczność dopasowując wyrób do oczekiwań klienta starając się uwzględnić ich uwagi zgłaszane w trakcie eksploatacji, co ma wpływ na ciągłe ulepszanie swojego wyrobu. - Każdy nasz wyrób jest poniekąd nowym wzorem, modelem, bo każdy nabywca ma jakieś indywidualne preferencje - dodaje Prezes Mięsikowski. - Dotyczy to np. długości, wysokości pojazdów, szerokości drzwi itd. Każdy jest na nowo projektowany, rysowany. Dlatego mamy bardzo rozbudowany dział konstrukcyjny.

Szefa firmy zastajemy akurat pochylającego się nad projektem naczepy niskopodwoziowej

o zmiennej szerokości, na której klient chce wozić kombajny zbożowe różnych typów. Niedawno projektowano naczepę do przewozu kombajnów rolniczych i wozideł przemysłowych, także rozciąganą naczepę do transportu autobusów.

- Nas już nie dziwi żadne nietypowe zlecenie - zapewnia nasz rozmówca. - Nierzadko trzeba sprostać oczekiwaniom klienta, który chce mieć naczepę do przewozów specjalistycznych różnych ładunków.

Takie podejście do klienta cenią sobie m.in. nabywcy z krajów skandynawskich, dokąd trafia większość eksportowanych wyrobów CMT (eksport stanowi 45 proc. produkcji).

- Produkcja dla odbiorców ze Skandynawii jest dla nas poważnym wyzwaniem, któremu jednak sprostaliśmy - nie ukrywa zadowolenia J. Mięsikowski. - W tych krajach obowiązują inne przepisy niż u nas, pozwalające na poruszanie się po drogach pojazd ów o większych gabarytach i naciskach na oś. Dla przykładu w Norwegii czy Szwecji zestaw

może mieć 25 metrów długości i 60 ton DMC. Poza tym są to wymagający klienci. Mówimy o tym anegdotycznie, że tam jest zimno i kierowcom nie chce siê wysiadać z kabiny. W związku z tym jak najwięcej funkcji powinno byc sterowanych z kabiny. Zamawiają często naczepy podkontenerowe z wywrotem, wywrotki triademy tylnozsypowe i wywrotki z przesuwanymi osiami, które pozwalają im regulować rozłożenie ciężaru i poprawiać właściwości trakcyjne w trudnym terenie.

Innowacyjne pojazdy

W 20-letniej historii CMT Chojnice wyprodukowała wiele innowacyjnych pojazdów zaspokajających potrzeby wymagających klientów. Przykładem tego może być tylnozsypowa naczepa samowyładowcza, wykonana na zamówienie polskiego przewoźnika. Jej główną zaletą jest możliwość bocznego załadunku. Jedną z najnowszych ofert firmy jest naczepa do transportu produktów rolnych luzem. Cechą charakterystyczną tej konstrukcji jest przenośnik taśmowy umieszczony centralnie w dolnej części skrzyni ładunkowej. W celu ochrony ładunku przed uszkodzeniami w trakcie załadunku, wewnątrz skrzyni montowane są specjalne amortyzatory upadku. Niedawno w CMT opracowano i rozpoczęto produkcję naczep-wywrotek z rynnową skrzynią aluminiową, wykonywaną z blachy walcowanej. Powstał też projekt specjalizowanej naczepy samowyładowczej do transportu okrywy torfowej, używanej m. in. do produkcji pieczarek.

 

 


 

English version Wersja polska
O firmie
Punkty serwisowe
Filmy
      Media o nas
Kontakt
Nasza Oferta
Usługi
Produkty od zaraz
Naczepy
SEMI
JUMBO z plandeką
JUMBO platforma
MEGA
Specjalistyczne
Wywrotki aluminiowe
Wywrotki stalowe halvpipe
Wywrotka szczelna
Naczepa pasówka
Naczepa stalowa do złomu
Zabudowy
Skrzyniowe
Wywrotki tylnozsypowe
Wywrotki trójstronne
Zestawy
Przyczepy
Tandem
Triadem
Na obrotnicy
Wywrotki
Licznik odwiedzin:

(od stycznia 2007 r.)
O firmie   Punkty serwisowe   Filmy   Media o nas   Kontakt   Nasza Oferta   Usługi   Produkty od zaraz   R-net Strony Internetowe