CMT Chojnice Sp. z o. o.
ul. Zakładowa 6
89-600 Chojnice
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
KRS 0000114022
Kapitał zakładowy 4023000.-PLN
NIP 555-18-68-731
 
Media o nas
Ciężarówki 10/11

 Z ruchomą podłogą 10/11 CIĘŻARÓWKI

     Doświadczenia zdobyte w ciągu 20 lat działalności przez chojnicką firmę CMT, producenta naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych, umożliwia oferowanie przewoźnikom środków transportu wysokiej jakości, odpornych na trudy eksploatacji nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. CMT znane jest z tego, że realizuje indywidualne, często bardzo specyficzne zamówienia klientów.

     Producent z Chojnic na Pomorzu może się pochwalić tym, że właściwie wytwarzał już wszystko – począwszy od różnego typu naczep i przyczep, przez zabudowy podwozi samochodów ciężarowych różnych marek (plandekowe, skrzyniowe, kontenerowe, a także samowyładowcze-tylnozsypowe i trójstronne), a skończywszy na przenośnikach i podnośnikach. Od lat wśród polskich nabywców produktów marki CMT największym powodzeniem cieszą się naczepy wywrotki, które stanowią ponad połowę puli sprzedaży w kraju. W tej grupie przeważają wywrotki ze skrzynią typu half-pipe ze stali Domex, a także z muldą aluminiową. Warto dodać, że pojazdy i zabudowy wyprodukowane w CMT można spotkać nie tylko na polskich drogach. Przez ostatnią dekadę udział eksportu w całości sprzedaży wynosił w granicach 40-50%. Najsilniejsze okazały się kontakty z odbiorcami ze Skandynawii, którzy zamawiają głównie naczepy i zabudowy samowyładowcze (np. do Szwecji wysłano sporo naczep z systemem przesuwanych osi).

     Spośród pojazdów przeznaczonych do wykonywania specyficznych zadań transportowych warto przyjrzeć się bliżej specjalistycznej naczepie z systemem ruchomej podłogi, która ułatwia załadunek i opróżnianie wnętrza z ładunków transportowych luzem, np. płodów rolnych. Naczepy tego typu, ta również, mają standardową długość 13600 mm i pojemność ładowni ok. 90 m3. Rama wykonana jest ze szwedzkiej stali Domex o zwiększonych parametrach wytrzymałościowych, skrzynia ładunkowa natomiast z profili aluminiowych o dużej odporności na ścieranie. Układ jezdny to trzyosiowy agregat firm BPW lub SAF, wyposażony w hamulec tarczowy.

     Podłogę naczepy stanowi zestaw listew przesuwnych wykonanych z trudnościeralnego aluminium o grubości dopasowanej indywidualnie do rodzaju przewożonych przez firmę ładunków. Przesuw profili podłogowych realizowany jest za pomocą układu hydraulicznego holenderskiej firmy Cargo Floor. Sterowanie ruchomą podłogą odbywa się za pomocą pilota umieszczonego na końcu przewodu lub – na życzenie odbiorcy – bezprzewodowo.

    Jak twierdzi prezes CMT, January Mięsikowski, naczepy tego typu zyskują coraz większe zainteresowanie przewoźników ze względu na swoją uniwersalność. Z powodzeniem sprawdzają się bowiem w transporcie różnego rodzaju ładunków, w tym lekkich, tzw. Objętościowych, takich jak odpady drewnopochodne (kora, trociny, wióry), płody rolne (zboża, śruty, pasze, otręby, warzywa), odpady komunalne, zużyte opony, stłuczka szklana, złom, torf, glina, itp. Dodatkowo producent może wyposażyć naczepę w uchwyty do mocowania, co umożliwi bezpieczne transportowanie ładunków spaletyzowanych.

- Jesteśmy w stanie, w odróżnieniu od niektórych firm konkurencyjnych, wyprodukować pojazd w wersji niestandardowej, np. z drzwiami bocznymi w wersji do połowy naczepy lub na całej jej długości. W odpowiedzi na indywidualne potrzeby przyszłego użytkownika możemy również przeprojektować tył naczepy w celu zastąpienia standardowych drzwi dwuskrzydłowych specjalnym agregatem do rozładunku np. kompostu, podłoże do produkcji pieczarek, itp. Dzięki temu ładunek trafia bezpośrednio z naczepy na halę produkcyjną – zapewnia January Mięsikowski.


 

English version Wersja polska
O firmie
Punkty serwisowe
Filmy
      Media o nas
Kontakt
Nasza Oferta
Usługi
Produkty od zaraz
Naczepy
SEMI
JUMBO z plandeką
JUMBO platforma
MEGA
Specjalistyczne
Wywrotki aluminiowe
Wywrotki stalowe halvpipe
Wywrotka szczelna
Naczepa pasówka
Naczepa stalowa do złomu
Zabudowy
Skrzyniowe
Wywrotki tylnozsypowe
Wywrotki trójstronne
Zestawy
Przyczepy
Tandem
Triadem
Na obrotnicy
Wywrotki
Licznik odwiedzin:

(od stycznia 2007 r.)
O firmie   Punkty serwisowe   Filmy   Media o nas   Kontakt   Nasza Oferta   Usługi   Produkty od zaraz   R-net Strony Internetowe