CMT Chojnice Sp. z o. o.
ul. Zakładowa 6
89-600 Chojnice
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
KRS 0000114022
Kapitał zakładowy 4023000.-PLN
NIP 555-18-68-731
 
Media o nas
Ciężarówki grudzień 2011

  Nisko nad drogą

      Chojnicka firma CMT – producent naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych – obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Od lat niezmienna pozostaje polityka firmy, która polega na spełnianiu życzeń klienta, oczywiście w miarę możliwości techniczno-konstrukcyjnych. Tutaj wszystko produkuje się na konkretne zamówienia w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb przewozowych. W palecie produktów chojnickiej spółki ważne miejsce zajmują pojazdy niskopodwoziowe.

     Przewoźnicy specjalizujący się w transporcie ciężkiego sprzętu i ładunków ponadnormatywnych chętnie zamawiają w Chojnicach niskopodwoziowe, 3-osiowe naczepy CMT z serii NSP-24. Naczepy mogą być dostarczone w różnych specyfikacjach technicznych – w wersjach platformowych, zburtami, ze stelażem i plandeką itp. Pojazdy te często powstają w celu realizacji przewozów specyficznych elementów konstrukcujnych czy maszyn i są w wielu przypadkach projektowane na indywidualne zamówienia.

     Naczepy tego typu charakteryzują się solidnym wykonaniem i dużą wytrzymałością, co jest doceniane przez firmy specjalizujące się w transporcie ładunków ponadnormatywnych, np. elementów wielkich konstrukcji stalowych czy ciężkiego sprzętu budowlanego – koparek, ładowarek, walców, rozściełaczy do asfaltu i tym podobnych.

     Standardowo naczepy te – ze względu na wielkie punktowe naciski wywierane przez transportowane ładunki – cechuje wzmocniona konstrukcja ramy, która wykonana jest z wysokowytrzymałej stali. Z tych samych względów podłoga jest wzmocniona przez zastosowanie desek o grubości 50 mm w "omegach" metalowych.

     W zależności od potrzeb firmy zamawiającej, naczepa może być wyposażona w wiele dodatków rozszerzających jej zastosowanie. Istnieje np. możliwość wyposażenia tych pojazdów w buty mocowane w górnej lub dolnej części naczepy, a także stalowe poszerzenia , dzięki którym powierzchnia załadunku wzrasta do szerokości 3 m.

      Naczepy niskopodwoziowe produkowane w Chojnicach (podobnie jak przyczepy tego samego typu) wyposażane są w najazdy dwu- lub jednoczęściowe. Ich rozkładanie i składanie realizowane jest za pomocą siłowników hydraulicznych, zasilanych z własnego źródła lub z wykorzystaniem instalacji hydraulicznej zamontowanej na ciągniku siodłowym. Najazdy można zamówić w wersji z hydraulicznym systemem zmiany ich rozstawu.

     Chojnicki producent oferuje również naczepy z dodatkowymi opcjami wyposażenia – skrętnymi osiami z hydraulicznym systemem sterowania TRIDEC, wciągarką ułatwiającą załadunek transportowanych maszyn, belkami kontenerowymi, systemem wyrównania poziomów naczepy, otworami w podłodze oraz innymi elementami dodatkowego wyposażenia zaproponowanymi przez klienta. W ofercie CMT znajdziemy również naczepy z rozciąganą ramą umożliwiające transport bardzo długich ładunków.

     Dla producenta ważne są takie cechy jego naczep, jak wytrzymałość, trwałość, korzystne parametry użytkowe i wysoka jakość wykonania. Firma wykorzystuje w produkcji wyłącznie podzespoły i elementy renomowanych światowych dostawców. Dzięki temu naczepy marki CMT są doceniane przez klientów nie tylko na polskim, ale i zagranicznych rynkach.


 

English version Wersja polska
O firmie
Punkty serwisowe
Filmy
      Media o nas
Kontakt
Nasza Oferta
Usługi
Produkty od zaraz
Naczepy
SEMI
JUMBO z plandeką
JUMBO platforma
MEGA
Specjalistyczne
Wywrotki aluminiowe
Wywrotki stalowe halvpipe
Wywrotka szczelna
Naczepa pasówka
Naczepa stalowa do złomu
Zabudowy
Skrzyniowe
Wywrotki tylnozsypowe
Wywrotki trójstronne
Zestawy
Przyczepy
Tandem
Triadem
Na obrotnicy
Wywrotki
Licznik odwiedzin:

(od stycznia 2007 r.)
O firmie   Punkty serwisowe   Filmy   Media o nas   Kontakt   Nasza Oferta   Usługi   Produkty od zaraz   R-net Strony Internetowe